HRpro

People Management Association

Главная Сертифікація SHRM Чи підходить вам сертифікація SHRM

Чи підходить вам сертифікація SHRM: чек-ліст із 12 пунктів

Професійна сертифікація – це глобальний тренд: у нестабільному світі бізнес шукає способи управління ризиками, а сертифікат – це «знак якості», підтвердження кваліфікації фахівця.

Чи не пора і вам поповнити ряди сертифікованих HR-професіоналів? Як оцінити: на якому етапі кар’єри це принесе найбільшу цінність і «повернення на інвестиції» – фінансові, часові, інтелектуальні? І які саме перспективи відкриє?

Відповісти на питання допоможе чек-ліст для потенційних учасників міжнародної сертифікаційної програми SHRM, складений експертами Асоціації HRpro, офіційного партнера і провайдера SHRM в Україні.

1. Ви орієнтовані на практичний підхід?

Саме практична цінність, а не теоретичні викладки, лежить в основі філософії сертифікації SHRM. Її заснувала професійна HR-спільнота The Society for Human Resource Management, яка здійснює свою діяльність більше 70 років і наразі включає 300 000 учасників у 165 країнах світу. Програма будується на моделі поведінкових компетенцій. Так, щоб правильно відповісти на питання іспиту, фахівцю потрібні і теоретичні знання, і практичний досвід. Але мета – сформувати компетенції, необхідні для продуктивної поведінки HR-професіонала в різних ситуаціях.

2. Вам потрібна і система знань, і алгоритм роботи?

Сертифікація допомагає систематизувати знання, формує стратегічне, цілісне, комплексне бачення HR, а також пул кращих міжнародних практик. Водночас сертифікований SHRM фахівець отримує «дорожню карту», ​​чіткі алгоритми дій, які, з огляду на світовий досвід і дослідження, приведуть до успіху в певних ситуаціях. Включаючи кризові – наприклад, коли в компанії відбуваються зміни системи оплати праці або конфлікт між відділами (і таких кейсів – сотні).

Важливо: програма щорічно модернізується, щоб максимально відповідати реаліям бізнесу і HR-викликам.

3. Ви хочете стати частиною глобальної HR-спільноти?

Сертифікат SHRM – це не просто «папірець», а можливість спілкуватися однією мовою з HR-колегами і представниками бізнесу по всьому світу. Стати частиною спільноти з більш ніж 100 000 професіоналів, яких об’єднує дещо більше, ніж престижний диплом.

Фахівці, сертифіковані SHRM, працюють в єдиному понятійному полі. Програма розроблена на базі універсальних знань, актуальних для всіх країн і бізнес-культур. Сертифікат SHRM дає карт-бланш на побудову кар’єри без кордонів – це міжнародне підтвердження кваліфікації для роботодавців, інвестиція в можливості релокації. Є сотні успішних кейсів, коли саме сертифікація допомагала HR-фахівцям отримати міжнародне просування в межах своєї компанії або знайти нову роботу за кордоном.

4. Ви знаєте англійську на рівні Upper-Intermediate+?

Саме цей рівень необхідний і достатній, щоб почати навчання. Підготовка вимагає переважно розуміння англійської мови (матеріали для самостійного вивчення і викладання на інтенсивному семінарі – англійською). Письмові та розмовні навички менш важливі: онлайн-іспит передбачає аналіз питань і вибір відповідей із запропонованих варіантів. Ба більше, це додатковий бонус: можливість підвищити свій мовний рівень за період підготовки до іспиту.

5. Ви цінуєте гнучкість?

До програми сертифікації SHRM можна приєднатися в будь-який момент. Тривалість підготовки до іспиту також визначаєте ви – в залежності від цілей і ресурсів, можна в інтенсивному режимі підготуватися за 4 місяці або вчитися в більш спокійному темпі (дається максимум 18 місяців).

Акцент – на самонавчанні в межах онлайн-системи з міжнародною базою знань і практик. Але вчитися виключно «один на один» з комп’ютером – незвично і не так ефективно. Тому двічі на рік Асоціація HRpro, партнер SHRM в Україні, проводить інтенсивні семінари, які допомагають підготуватися до іспиту. Також HR-фахівці можуть розраховувати на підтримку колег, які готуються до сертифікації або вже отримали її.

6. Ви хочете зробити прорив у кар’єрі і підвищити цінність на ринку праці?

Є пряма залежність між отриманням професійної сертифікації, кар’єрними успіхами, а відповідно – і ринковою вартістю фахівця.

Сотні топових роботодавців у світі шукають HR-фахівців із обов’язковою вимогою – сертифікація SHRM. Представники SHRM в Україні регулярно отримують такі ж запити від власників та СЕО: далекоглядні топ-менеджери усвідомлюють, що ці фахівці – на вагу золота (до слова, в Україні студентів всього близько 100, а сертифікованих фахівців – менше 50).

Успішно склавши іспит, фахівець стає частиною світового ком’юніті, поповнює ряди сертифікованих колег, а їх міжнародні бази у відкритих джерелах уважно відстежують рекрутери.

7. У вас високий рівень мотивації та усвідомленості?

Сертифікація передбачає підтримку спільноти та можливість пройти інтенсивний семінар при підготовці, але оскільки основний фокус на самонавчанні – без розуміння особистих цілей і готовності вчитися автономно студентам не обійтися. Іспит складний: у середньому тільки 60-65% студентів у світі успішно здають його з першого разу. Багатьом потрібні додатковий час на підготовку і нові спроби.

8. Ви цінуєте підтримку української HR-спільноти?

Це важливо вже на етапі вибору програми. Якщо вам складно прийняти рішення, колеги, що пройшли цей шлях, відкрито діляться своїм досвідом. Зв’язатися з ними легко через соціальні мережі або за допомогою офіційного провайдера, Асоціації HRpro.

Протягом підготовки до іспиту учасники отримують підтримку колег під час інтенсивів, які проводять успішні практики, сертифіковані SHRM; а також – на інших івентах від Асоціації HRpro і при особистому спілкуванні.

9. У вас є досвід в HR і ви хочете його систематизувати?

Саме за такої умови сертифікація дасть найвищу цінність. Рекомендований «поріг» – від 3 до 5 років у HR-професії, залежно від інтенсивності роботи, специфіки HR- і бізнес-середовища. Наприклад, якщо фахівець розвивався в міжнародній компанії з налагодженою HR-системою і побудованими процесами, він, імовірно, встиг отримати більше знань, навичок та інсайтів, і готовий підтвердити свій досвід.

Передбачено два рівня сертифікації: SHRM-CP (фахівець у галузі HR, виконує адміністративну та операційну функції) і SHRM-SCP (досвідчений HR, що виконує також стратегічні функції).

Оскільки в Україні інститут HR-освіти тільки формується, на ринку створено величезний пул відмінних фахівців з унікальним досвідом. Вони вчилися в процесі реалізації проектів, самостійно і у колег, збирали знання по крихтах, поступово формували скілл-сет – це надійний професійний фундамент. Але навіть таким фахівцям важливо уніфікувати, систематизувати досвід і висновки. Підтвердження своєї ефективності і розуміння, що можна зробити ще краще; можливість оперувати універсальними категоріями і підходами надає практикам упевненості в собі.

10. Вам важливо підтвердити свій професіоналізм?

Крім психологічного ефекту – підвищення професійної самооцінки, сертифікація SHRM дає цілком матеріальне підтвердження вашого професіоналізму. Сертифікат, який у 165 країнах означає, що ви входите в 60-65% студентів, що пройшли непростий шлях навчання й успішно склали складний сертифікаційний HR-іспит. І що ви володієте компетенціями, які дозволяють оптимально вирішувати проблеми бізнесу.

11. Ви шукаєте «зрілу» сертифікацію з підтвердженою якістю?

Професійна сертифікація SHRM отримала найвищий бал American National Standards Institute – цей поважний інститут провів багатомісячне глибоке дослідження всіх тем, питань та інших аспектів програми, і визнав, що вона відповідає найвищим стандартам.

12. Ви хочете отримати міжнародну сертифікацію в межах України?

Оскільки програма сертифікації глобальна, приєднатися до неї можна де завгодно. Однак взаємодія з SHRM через офіційного провайдера в Україні – Асоціацію HRpro, дає переваги.

Вартість не змінюється – $ 2,285 (в неї входить комплект навчальних матеріалів у друкованому та в електронному вигляді; доступ до навчальної онлайн-системи на 18 місяців; інтенсивний 3-денний офлайн-семінар).

Водночас зорієнтуватися в програмі простіше, оскільки Асоціація HRpro надає консультаційну, організаційну підтримку, а також доступ до спільноти студентів та сертифікованих фахівців.

Є і ще один важливий нюанс: з огляду на ситуацію з анексованим Кримом і тимчасово окупованими територіями, є вимога від юридичного департаменту SHRM – двічі перевіряти студентів з України, перед «входом» і перед здачею іспиту; і саме Асоціація HRpro як партнер має право їх проводити.

Складання іспиту відбувається в Києві – в офісі спеціалізованого провайдера (вартість іспиту – $ 400).

Якщо ви відповіли ствердно на питання чек-ліста, ймовірно, час прийшов: пора задуматися про черговий виток розвитку й отримати професійну HR-сертифікацію.

Деталі про сертифікацію можна почитати на сайті: shrm.com.ua

У вас є питання? Будемо раді відповісти на них: office@hrpro.com.ua або за телефоном +38 (067) 487-75-95