Відбулась зустріч Експертної ради HR-професіоналів!

Шановні колеги!

14 грудня 2023 року відбулась зустріч Експертної ради HR-професіоналів, на якій наші партнери поділилися цінними знаннями та інсайтами. А після офіційної частини експерти мали можливість поспілкуватись в неформальній обстановці, поділитися планами та ідеями на наступний рік.

Ми підготували для вас найголовніші питання, які були розглянуті:
🎯Катерина Ковалевська, Голова наглядової ради HRPro Ukrainian Association, Офіційний представник SHRM-CP/SCP в Україні, Латвії, Литві, Естонії та Польщі, Продюсерка всеукраїнської премії HR PRO AWARDS – у своєму виступі поділилась найважливішими подіями та підсумками Асоціації 2023 року та планами на 2024 рік.
🎯Валерій Решетняк, CEO Robota.ua – поділився дослідженнями ринку праці. Валерій розказав про демографічну ситуацію, активність роботодавців та пошукачів; про те, яка зараз ситуація по галузям.
🎯Валерія Безпала, адвокатка та партнерка практики праці ЮФ «Василь Кісіль і партнери», Голова Комітету з трудового права Асоціації правників України та членка правління Комітету з управління персоналом Європейської Бізнес Асоціації – розповіла про тенденції у реформуванні трудового законодавства, включаючи вже реалізовані та заплановані кроки у першому півріччі наступного року, а також надала короткий огляд військового обліку та бронювання.
🎯Рената Дельпорте, SVP HR у SoftServe Ukraine – поділилася враженнями від конференції Unleash, яка відбулася у Франції. Було підкреслено важливість участі в міжнародних конференціях та виставках для того, щоб бачити цілісну картину та слідкувати за трендами та тенденціями у сфері HR .
🎯Юрій Баланюк, Голова Національного агентства кваліфікацій – розповів про реформу у сфері праці, кваліфікаційні центри та стандарти професій. Велика увага була приділена навчанню та підтвердженню кваліфікацій, оскільки класичні навчальні заклади не завжди відповідають потребам, тому дуже важливо отримувати та підтримувати свій рівень кваліфікації.
🎯James Baker, Senior Account Executive at MOVO – розповів, як платформа Movo допомагає підвищити продуктивність та кваліфікацію, спонукаючи активність великого штату працівників. Movo пропонує понад 100 функцій, які можна миттєво використовувати в зручному та інтуїтивно зрозумілому мобільному інтерфейсі.
🎬 Подивитись відеозапис зустрічі Експертної ради можна на нашому YouTube каналі – https://cutt.ly/QwSvKkhX
На зустрічі ми обговорили важливі аспекти підбору та адаптації співробітників і одне з головних питань, це складнощі у підборі кандидатів, над якими працюють багато компаній. Експерти зазначили, що базовий рівень у кандидатів недостатній, і багато компаній готові приймати кандидатів без досвіду та навчати їх з нуля. Питання не в тому, щоб знайти підходящого, а знайти того, хто зможе навчитись і в подальшому вибудовувати систему навчання з “0”.
Ми помітили цікаву тенденцію: незалежно від того, яка кількість мобілізованих в українських компаніях, більшість вже почали розробляти програми адаптації для ветеранів та поліпшенням доступності для людей з обмеженими можливостями.
Ще однією ключовою темою стало питання жіночого представництва в традиційно чоловічих професіях. Компанії розглядають шляхи залучення жінок до таких професій через перепідготовку та підвищення кваліфікації. Цей процес не швидкий і вимагає багато зусиль, але ситуація змінюється і все більше жінок опановують професії, які ми звикли вважати “чоловічими”. З початку 2024 року більшість компаній планує підвищити зарплати від 10% та більше, що свідчить про позитивні зміни в сфері розвитку бізнесу та створенні комфортних умов для співробітників.

Дякуємо всім за участь!

Саме завдяки вашим членським внескам Асоціація HR Pro має можливість генерувати та реалізовувати проєкти, які розвивають HR спільноту України.
Приєднуйтесь до Асоціації та отримуйте доступ до корисних ресурсів, навчальних програм та можливостей співпраці зі спеціалістами з усього світу!