Рекрутинг в освіті. Як мережі шкіл стають на шлях автоматизації HR-процесів

Свіжа статистика djinni показує, що сьогодні запит роботодавців на висококласний персонал майже в півтора раза перевищує запит кандидатів.
Те, що для кожної компанії несе унікальність і сенс, як то продукт, послуга чи надання сервісу, те для пересічного спеціаліста – черговий проект. Аби донести цінність, бренди часто роблять акцент не лише на те, що вони пропонують ринку, а й як будують культуру всередині організації – від знайомства із співробітником до становлення його справжнім партнером і вірним амбасадором.

Проте, якщо для B2B та B2C ринку будь-який найм нового спеціаліста вже доволі звичний і зрозумілий процес, то для таких напрямків, як наприклад охорона здоров’я чи освіта – все не так просто.
Пошук персоналу для шкільних закладів – задача підвищеної важливості. Адже саме від цих людей залежатиме якість освіти майбутніх поколінь. З іншого боку вчителям також важливо знайти місце роботи з гідним відношенням до їхньої праці та достойною оплатою. Саме тому, коли мова зайшла про цифровізацію організаційно-адміністративних процесів, мережа шкіл КМДШ звернула пильну увагу саме на функцію рекрутинг та процес її виконання.

Чому виникла потреба в автоматизації рекрутингу нових вчителів?

Потреба в автоматизації частини HR-процесів актуалізувалась у 2020 році, коли КМДШ відкривала 2 нові школи. Щоб навчальний заклад почав функціонувати, необхідно набрати щонайменше 80 співробітників.

Опрацьовувати шквал заявок в ручному режимі – довго і непродуктивно, тому частину роботи довірили виконувати системі для автоматизації HR-процесів.

Як працює автоматизований work flow?

Отримавши заявку на вакансію від внутрішнього замовника, рекрутери актуалізують вимоги до майбутнього працівника згідно з профілем посади, і, що дуже важливо – вакансія парою кліків публікується у всіх джерелах: на офіційному сайті школи та на українських job-сайтах – rabota.ua, work.ua, hh.ua, dou.ua.

Також немає необхідності «ходити по десятках сайтів», щоб зібрати вхідний потік резюме. Усі відгуки від кандидатів збираються в системі з розбивкою по вакансіях. Якщо між платформою пошуку роботи (наприклад, тематичними групами в Facebook) та системою немає прямої інтеграції, або якщо кандидат направляє резюме безпосередньо на пошту HR-відділу, заявка через Microsoft Outlook все одно потрапляє в систему.

В рішенні реалізовано відображення усіх етапів, які проходять кандидати. Перший крок – це скринінг резюме, потім – телефонна розмова. Якщо досвід роботи вчителя чи ментора задовольняє вимогам КМДШ, йому призначають офлайн- чи онлайн- зустріч  (у SMART HCM & LMS – система, яку впровадила школа – реалізована можливість призначити зустріч на платформі Microsoft Teams). 

Якщо перше інтерв’ю пройшло вдало, відбувається зустріч з управлінською командою школи та тестовий урок з дітьми. Усі етапи відбору кандидатів відслідковуються. Є можливість проаналізувати час, котрий знадобився, щоб знайти нового працівника – а це, як відомо, важлива метрика процесу рекрутингу.

В залежності від вакансії рекрутер може переводити кандидата одразу на наступний етап або повертати на попередній.

Світлана Скородумова, HR-директорка мережі КМДШ, говорить, що попит на якісну освіту росте з кожним днем. Нові безумовні можливості формують нові вимоги до усіх аспектів життя, до його рівня, а отже і до шляху, який приведе до всіх бажаних цілей.

«Ми бачимо, як постійно підвищується потреба на високоякісну освіту в Україні, тому у плани КМДШ входить і розширення мережі шкіл і подальша автоматизація бізнес-процесів. Наразі реалізовується інтеграція з ERP-системою 1С, для того, щоб кадрова служба автоматично отримувала інформацію про нового співробітника.

Також прямо зараз школа тестує модуль навчання співробітників. Вчителі КМДШ не лише вчать, а й постійно вчаться самі. Це і програми адаптації новачків, де ми даємо можливість новеньким швидко ознайомитись зі специфікою освітньо-формаційних процесів КМДШ, це програми підвищення кваліфікації, розвитку професійних компетенцій, а також тренінги особистісних якостей».

Рішення SMART HCM & LMS стане у нагоді усім компаніям з HR-функцією. Окрім модулів рекрутингу та адаптації, у продукті є:

  • Планування та аналіз роботи з персоналом.
  • Івент-менеджент: організація як онлайн, так і офлайн заходів.
  • Оцінка співробітників.
  • Дистанційне навчання та тестування.
  • Розвиток навичок та компетенцій.

Якщо вам потрібна консультація, щодо автоматизації HR-процесів, без вагань рекомендуємо наших друзів та партнерів SMART business