Дослідження – значення критеріїв вибору роботодавця

У вересні 2021 року міжнародна стафінгова група ANCOR Ukraine провела всеукраїнське дослідження серед кандидатів на роботу і працевлаштованих. Його метою було виявлення реального значення трьох чинників, які українці вказують як важливі при виборі роботодавця.

В рамках дослідження 161 респондент надав відповіді  щодо значення критеріїв  “хороша оплата праці”, “баланс між роботою та особистим життям” та “приємна робоча атмосфера”.  Відповідаючи на питання, можна було обрати лише один варіант із запропонованих.

Зібрані дані репрезентуються 4 віковими категоріями:
– 35-44  років (39%),

– 25-34 років (35%),

– 45-54 роки (17%),

– 18-24 (9%).

Відповідаючи на питання про значення фактору «Хороша оплата праці» учасники опитування надали перевагу:

– зарплаті, вищій за середню на ринку на аналогічній посаді або професії (35%);
– зарплаті, яка покриває всі витрати (18%);
– повністю декларованій білій зарплаті і бонусам (15%);
–  регулярному преміюванню, додатковим грошовим бонусам (13%);
– зарплаті, яка регулярно індексується (7%) або вищій, ніж на попередньому місці роботи (7%).

Серед відповідей “інше”, зокрема, зазначена “зарплата, яка дозволяє покривати витрати, необхідні для забезпечення усіх сфер життя людини, доступу до якісної медицини, комфортних умов життя, всебічного розвитку особистості, якісного відпочинку та забезпеченої старості: не нижчої, аніж середня зарплата на аналогічній професії та посаді на європейському ринку праці”.

Відповідаючи на питання про значення фактору «Баланс між роботою та особистим життям» респонденти обрали:

– гнучкий графік роботи: можливість самостійно вирішувати, коли працювати (41%);
– точний 8-годинний графік роботи 5 днів на тиждень, без понаднормової роботи (30%);
– дистанційну або частково віддалену роботу (13%);
– роботу з лояльним керівництвом і можливістю «відпроситися» з роботи у особистих справах, узгодити відпустку чи піти на лікарняний (11%).

«Доброзичливі колеги, що працюють на спільний результат»: так сприймають критерій «Приємна робоча атмосфера» 50% опитаних; відсутність тотального контролю, жорстких дедлайнів, стресів важлива ще для 41% українців. А от красивий інтер’єр  офісу та наявність якісної техніки і зручної кухні вкрай важливі лише 5% респондентів.

 

Ірина Пруднікова, СЕО, ANCOR Ukraine: «Незважаючи на пандемію, роботодавці продовжують інтенсивну побудову привабливих брендів роботодавців та ведуть жваву боротьбу за талановитих працівників. Конкуренція актуальна для багатьох сегментів українського ринку: IT, роздрібної торгівлі, товарів народного споживання, рітейлу, аграрного сектору, машинобудування, виробництва, автопрому, фармації, тощо. Нам, як великому роботодавцю, важливо зробити гарному кандидату найкращу пропозицію на роботу. Отож, ми маємо розуміти, що саме він/вона вважає для себе мотивуючим фактором. Нагадаю, що топ-5 найбільш важливих критеріїв вибору роботодавця, зазначених українцями взимку 2021 цього року в рамках дослідження брендів роботодавців Randstad Employer Brand Research, включив: 1. Заробітну плату і соціальний пакет 2.  Фінансову платоспроможність, 3. Кар’єрне зростання, 4. Приємну робочу атмосферу, 5. Цікаву роботу.»