Підсумки закритої зустрічі членів HR PRO Association «C&B. Плани та прогнози, компенсації та пільги працівникам на 2021р»

Щорічна закрита онлайн-зустріч членів Асоціації HRPro відбулася 28 жовтня 2020 року.Темою зустрічі стали плани та прогнози, компенсації та пільги працівникам на 2021 рік.

Відкривала зустріч Катерина Ковалевська, голова наглядової ради Асоціації HRPro. Вона представила результати опитування «Зарплати-2021», яке robota.ua провела спільно з Українською Асоціацією HR-професіоналів. Близько 600 респондентів – представників різних українських компаній, анонімно відповіли на три запитання, які стосувалися планування зарплат та підбивання бюджетних підсумків поточного року.

Андрій Данилюк, директор з розвитку бізнесу ANCOR Ukraine, виступив з презентацією «Зарплати та компенсації 2020/2021». Він поділився даними опитування близько 200 українських та міжнародних компаній щодо змін заробітної плати у 2020 році у топ-менеджерів, менеджерів та спеціалістів, представників робочих спеціальностей та розповів про плани компаній на 2021 рік.

Експерт також представив результати дослідження ANCOR «Як зміни в бізнесі та країні сьогодні впливають на управління персоналом?», яке проводилося у травні 2020 року.

Дмитро Вартанян, фаундер IT Assistant, поділився статистичними даними стосовно того, що відбувається сьогодні із соціальним пакетом в компаніях у цілому, та які відмінності є у 2020 році (у порівнянні з 2019).

Також на зустрічі представники деяких компаній розповіли, як локдаун вплинув на заробітні плати на бонуси співробітників, та поділилися планами на 2021 рік.

Анна Добринець, HRD Imperial Tobacco в Україні, розповіла, що структуру заробітних плат та бонуси в компанії не змінювали на наступний рік.

У всіх співробітників компанії структура заробітних плат складається із базового окладу + річний бонус, у співробітників торгових посад додається перемінна частина – квартальний бонус, у співробітників фабрики додається перемінна частина – KPI з виробітку.

Що стосується медичного страхування – всі співробітники застраховані, нічого нового не додавали та не прибирали. Пакетом медичного страхування не покривається COVID-19, але за домовленістю зі страховою компанією, в рамках страхового ліміту, виділеного на COVID-19, компанія тестує та лікує співробітників.

Ірина Бижак, HRD METRO Cash & Carry в Україні, наголосила, що в компанії також уже закрили фінансовий рік. Що стосується бюджету на персонал у 2021 році – він залишився на рівні 2020 року. Компенсаційний пакет та підхід до річних бонусів не змінився.

Співробітникам фабрики та магазинів виплачували екстра бонуси, залежно від навантаження та від того, як відбувалися продажі. Компанія змінює напрямок медичного страхування – хоче відійти від класичного розподілення пакетів за грейдами та перейти до індивідуальних, водночас залишитися в бюджеті.

Всі співробітники отримали окреме COVID-страхування. Компанія уклала на території України контракти з 10-ма різними клініками, які виїжджають додому та тестують співробітників.

Оксана Ковальчук, HRD Hyatt Regency Kiev, розповіла, що відбувалося з готелем на локдауні. Основний фокус HR-стратегії – утримання персоналу під час локдауну та матеріальна підтримка. Всім співробітникам виплачували зарплату, відпускали у щорічні відпустки та за власний рахунок (лише за бажанням працівників), офісні та адміністративні працівники працювали дистанційно. У квітні співробітників перевели на скорочений графік роботи, який діє і зараз.

Щодо бонусних програм – підвищення заробітних плат топменеджмент на наступний рік не планується. Наразі закінчили бюджетний період та запланували підвищення заробітних плат найнижчим грейдам – співробітникам, найбільш чутливим до коливання заробітних плат. Без підвищення залишається середній менеджмент та топи.

Щодо COVID-19: компанія покриває лікування, онлайн-консультації лікарів, медикаменти, в деяких випадках – тестування. З початком пандемії Hyatt оголосив про створення Hyatt Care Fund – фінансової допомоги колегам в країнах присутності, який фінансується топменеджментом з Чикаґо. Наразі 13 млн доларів було виплачено колегам з усього світу (500$ на співробітника).